اف.بی.آی می‌گوید ابزار هک آیفون مورد استفاده آنها تنها بر روی آیفون 5C کار می‌کند!

  • پنج شنبه, 19 فروردين 1395 | کد خبر : 2288
  • نوشته شده توسط 
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 

اف‌.بی‌.‌آی برای دسترسی به اطلاعات گوشی آیفونی که مربوط به یکی از مظنونین بود، ناچار به استفاده از دستگاهی برای رمزگشایی آن شد،‌از قرار معلوم این ابزار در تمامی گوشی‌های آیفون کار نمی‌کند.

 جیمز کُمی (James Comey)، مدیر واحد تحقیقات فدرال، طی صحبت‌هایی در کالج کِنیوُن (Kenyon College) ادعا کرد که این ابزار تنها بر روی گوشی آیفون 5c کار می‌کند که از سیستم عامل iOS 9 استفاده کند و با این حساب سایر گوشی‌های آیفون 5c یا 6 را نمی‌توان با این ابزار رمزگشایی کرد.

 

در این بین این مقام ارشد دولتی گفت هنوز تصمیم درستی برای درجریان گذاشتن اپل از این اشکال در آیفون 5c اتخاذ نکرده‌اند. بد نیست بدانید چند هفته پیش دادگاهی در کالیفرنیا به اپل دستور داد تا با اف‌.بی‌.‌آی در خصوص بازکردن قفل گوشی آیفون 5c مربوط به یکی از مظنونین همکاری کند. در آن پرونده دولت نگران بود که اگر قابلیت پاک کردن خودکار (Auto erase) در گوشی فعال شده باشد، اطلاعاتی که اف‌.بی‌.‌آی به دنبال آن است پس از ۱۰ بار تلاش ناموفق برای باز کردن گوشی به صورت کامل پاک شود، به همین منظور برای بازگشایی رمز آیفون 5c دست به دامان اپل شدند.

 

در این بین اپل هم روی خوشی به اف‌.بی‌.آی برای باز کردن رمز این گوشی نشان نداد، اف‌.‌بی‌.‌آی هم در نهایت موفق شد به اطلاعات گوشی بدون کمک اپل دست پیدا کند. البته اف‌.بی‌.آی قبل از درخواست کمک از اپل، به صورت جداگانه از واحد‌ی دیگر کمک گرفته بود. جالب اینجاست که تاکنون نامی از فرد یا نهادی که در باز کردن قفل آیفون 5c به اف‌.بی‌.آی کمک کرده‌اند به میان نیامده است. در این بین جیمز کُمی نیز تاکید کرد که این سازمان مسئول حفظ اطلاعات نهادهایی است که با آن همکاری دارند.

 

بد نیست بدانید اپل و اف‌.بی‌.‌آی سابقه همکاری درخشانی ندارند، در پرونده قضایی دیگری نیز که در یکی از دادگاه‌های نیویورک برگزار شده بود، اف‌.‌بی‌.‌آی از اپل درخواست کمک برای استخراج اطلاعات گوشی آیفون 5s شده بود که گفته می‌شد مالک آن فردی است که در قاچاق مواد مخدر دخالت دارد. در آن دادگاه نیز اپل برای بازکردن رمز گوشی آیفون 5c روی خوش نشان نداد و قاضی در نهایت جانب اپل را گرفت.

منبع : فارنت  

سلامت و سبک زندگی:   baneshat.com

 

 

بازدید 569 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در موبایل
برچسب‌ها
محسن

وبگاه: www.itkar.com

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.