گلکسی اس 7 در برابر HTC 10؛ کدامیک در تست سقوط بهتر دوام می‌آورند؟

  • یکشنبه, 26 ارديبهشت 1395 | کد خبر : 2322
  • نوشته شده توسط 
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 

این روزها دیگر مقاومت پرچمداران در مقابل افتادن نیز به یکی از پارامترهای مهم برای انتخاب گوشی تبدیل شده است، با این حساب بد نیست اگر نگاهی به آزمایش سقوط گوشی‌های گلکسی اس 7 و  HTC 10 داشته باشیم.
 اچ‌تی‌سی در گوشی HTC 10 خود از بدنه‌ای فلزی استفاده کرده است، از طرف دیگر در قسمت‌های زیادی از گلکسی اس ۷ سامسونگ هم شاهد استفاده از شیشه هستیم. این موارد باعث می‌شود آزمایش انداختن این دو گوشی جالب به نظر برسد. در این آزمایش از وسیله‌ای که اختصاصا برای انداختن گوشی طراحی شده استفاده شده است، این دو گوشی از ارتفاع یک متری از زوایای مختلف به زمین انداخته می‌شوند و این آزمایش‌ها به اندازه‌ای برای گوشی‌های فوق تکرار می‌شود تا یکی از آنها قادر به برقراری تماس تلفنی نباشد.
جالب اینجاست همان‌گونه که انتظار می‌رفت گوشی HTC 10 در این آزمایش ابتدا از قسمت پشت به زمین انداخته شد و با توجه به بدنه فلزی که دارد صدمه کمتری نسبت به گلکسی اس ۷ دید. وقتی هم که هر دو گوشی از پایین به زمین برخورد کردند، این HTC 10 بود که صدمه بیشتری دید. هر دو پرچمدار در آزمایش افتادن از قسمت کنار گوشی صدمه برابری دیدند. پس از انجام این آزمایش‌ها نوبت به آزمایش سخت‌تری فرا می‌رسد، انداختن گوشی از قسمت جلو که پیش‌بینی می‌شود صدمه بیشتری به گوشی وارد کند.

 

بد نیست بدانید هر دو گوشی در حین انداختن از قسمت جلو نیز سربلند از آزمایش بیرون آمدند، البته صفحه‌نمایش آنها ترک برداشت. این ترک باعث شد تا صفحه‌نمایش گلکسی اس ۷ از کار بیافتد و دیگر قادر به تعامل نبود. در این بین صفحه‌نمایش HTC 10 هم ترک برداشت اما این ترک به اندازه‌ای نبود که قادر به استفاده نباشد. در ابتدا اشاره کردیم که این آزمایش آنقدر تکرار شد تا دیگر یکی از گوشی‌های قادر به برقراری تماس تلفنی نباشند. جالب است بدانید HTC 10 دقیقا ۳۲ بار از زوایای مختلف به زمین انداخته شد تا اینکه عملا دیگر قابل استفاده نباشد.

 

بازدید 1286 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در موبایل
برچسب‌ها

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.