قابلیت توپر یا کج نوشتن متون به همراه ارسال پرونده‌های Google Docs به واتس‌اپ می‌آید

  • پنج شنبه, 27 اسفند 1394 | کد خبر : 2270
  • نوشته شده توسط 
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 

اپلیکیشن‌های پیام رسان رقابت تنگاتنگی را با یکدیگر برای جذب بیشتر کاربر تجربه می‌کنند، در این بین واتس‌اپ که یکی از مدعیان این عرصه است همیشه سعی داشته تا با تغییرات جدید، مخاطبان بیشتری را از آن خود کند، باخبر شدیم امکان تو پُر یا کج نوشتن متون به همراه ارسال پرونده‌های Google Docs در واتس‌اپ میسر می‌شود

 همان‌گونه که اشاره شد واتس‌اپ آپدیت‌های زیادی منتشر می‌کند، جالب اینجاست که نسخه‌های آزمایشی این آپدیت‌ها آنقدر زیاد است که گاهی اوقات حسابش دیگر از دست کاربران هم خارج می‌شود، در این آخرین آپدیت که نسخه آن 2.12.535 است واتس‌اپ دستی به ویرایشگر متون خود زده است.

 

ه این ترتیب واتس‌اپ با الگو برداری از گوگل پلاس سعی کرده امکان تو پُر یا همان بُولد کردن متون را در کنار کج یا ایتالیک کردن آنها میسر کند. متاسفانه واتس‌اپ برای ویرایشگر متون خود به همین موارد اکتفا کرده و ویژگی‌های بیشتری را درحین نوشتار در اختیار نداریم. البته از قدیم گفته‌اند لنگه کفش پاره در بیابان نعمت است چرا که بیشتر اپلیکیشن‌های پیام رسان از همین قابلیت‌های ابتدایی برای جلوه دادن به متون هم بی‌نصیب هستند. ذکر این نکته نیز لازم است که شکل و شمایل نمایش متون به این حالت‌های ذکر شده در قسمت اعلان‌ها نیز قابل مشاهده است، به این ترتیب در قسمت تیتر متن می‌توان نام ارسال کننده را با حروف بُولد نمایش داد تا خوانایی پیام بیشتر شود.

 

new-whatsapp-bold

 

همان‌گونه که در بالا ذکر شد این تنها ویژگی نیست که واتس‌اپ در آپدیت جدید خود به ارمغان آورده و بهینه‌سازی‌های دیگری را نیز در قسمت ارسال مستندات شاهد خواهد بود. با این حساب کاربرانی که نسخه واتس‌اپ خود را به نسخه ذکر شده به‌روز‌رسانی کرده‌اند از این پس قادر هستند به منوی جدیدی تحت عنوان Browse other docs دسترسی داشته باشند. انتخاب این گزینه به کاربر اجازه می‌دهد به اسنادی  که در حساب کاربری گوگل درایو شرکت گوگل یا وان‌درایو شرکت مایکروسافت ذخیره کرده‌اند دسترسی داشته باشند. این گونه که پیداست این ویژگی فعلا برای فایل‌های پی‌دی‌اف و اسناد ذخیره شده با فرمت‌های اپلیکیشن‌های نوشتاری نظیر ورد، اکسل و پاور پوینت سازگاری دارد، لازم به ذکر است که این اسناد قبل از ارسال توسط واتس‌اپ به فرمت پی‌دی‌اف تبدیل می‌شوند، می‌توان حدس زد تبدیل فرمت متن به پی‌دی‌اف  قبل از ارسال به دلیل حفظ یکپارچگی متون نوشته شده در بین دستگاه‌های مختلف باشد.

 

آخرین امکان جدیدی که آپدیت واتس‌اپ به ارمغان می‌آورد امکان تهیه نسخه پشتیبان‌ از گفتگوهای انجام شده در حساب کاربری گوگل درایو است. این نکته را نیز باید ذکر کرد که متاسفانه این ویژگی آخر، فرآیند سینک و همسان سازی درست و درمانی ندارد. در حین تهیه نسخه پشتیبان نیز پیامی میزان پیشرفت پشتیبان‌گیری برای کاربر نمایش داده می‌شود تا در جریان زمان اختصاص داده شده قرار بگیرد.

 

با در نظر گرفتن تمام این موارد همان‌گونه که در ابتدا اشاره شد اپلیکیشن‌های پیام رسان برای جذب مخاطب با یکدیگر رقابت تنگاتنگی را تجربه می‌کنند و با این حساب باید دیگر این امکانات جدید در واتس‌اپ چگونه خواهد توانست به جذب مخاطب بیشتر کمک کند.

منبع : فارنت  

سلامت و سبک زندگی:   baneshat.com

 

 

بازدید 994 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در وب و فناوری اطلاعات
برچسب‌ها

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.