آیا می‌دانستید تنها 6 درصد از توسعه‌دهندگان دنیا خانم هستند؟

  • پنج شنبه, 27 اسفند 1394 | کد خبر : 2273
  • نوشته شده توسط 
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 

ما روزانه از اپلیکیشن‌های زیادی بر روی گوشی هوشمند خود استفاده می‌کنیم و گاهی هم اپ‌های جدیدی را نصب و امتحان می‌کنیم. اما آیا تاکنون فکر کرده‌اید که سازندگان و توسعه‌دهندگان این اپ‌ها چه سن و جنسیتی داشته و چقدر درآمد دارند؟ InMobi با نتیجه یک بررسی آماری به این پرسش‌ها پاسخ می‌دهد.

 طبق آمار پلتفرم تبلیغات موبایلی InMobie توسعه‌دهندگان به طور میانگین مردهایی با سن بین 31 تا 35 سال هستند که سابقه فعالیت آن‌ها در این زمینه کمتر از سه سال بوده و همچنین هر ماه به طور میانگین 6000 دلار درآمد کسب می‌کنند. ظاهراً از 1089 توسعه‌دهنده مورد بررسی تنها 6 درصد از آن‌ها خانم بوده و تنها 16 درصد بیش از 5 سال در این زمینه سابقه داشته‌اند.

Developer-profile

 

InMobi آمریکای شمالی، اروپا و آسیا را برای این بررسی انتخاب کرده و همان‌طور که در نمودار می‌بینید 91 درصد از توسعه‌دهندگان مرد هستند. تعداد خانم‌های توسعه‌دهنده در اروپا و آسیا حتی کمتر بوده و به 5 درصد می‌رسد درحالی‌که در آمریکا 11 درصد سازندگان اپ‌های موبایلی زن هستند. طبق این مطالعه میانگین سنی یک توسعه‌دهنده 33 سال است. این میانگین در آمریکای شمالی بیشتر بوده و 52 درصد از توسعه‌دهندگان این قاره 35 سال یا بیشتر سن دارند. تنها 34 درصد از توسعه‌دهندگان بیش از 4 سال سابقه داشته و بیشتر ترجیح می‌دهند تا به تنهایی کار کنند. 47 درصد از توسعه‌دهندگان مستقل بوده و 33 درصد آن‌ها نیز در تیم‌های کمتر از 5 نفره فعالیت می‌کنند.

 

developer-age

 

همان‌طور که می‌توان حدس زد انگیزی اصلی توسعه‌دهندگان هم از ساخت اپ‌ها پول است. 35 درصد از آن‌ها درآد را دلیل اصلی ساخت اپ می‌دانند درحالی‌که سرگرمی و فرصت ایجاد و خلاقیت هم به ترتیب انگیزه 17 و 16 درصد توسعه‌دهندگان محسوب می‌شود. 14 درصد از توسعه‌دهندگان اعتقاد دارند بازار اپ‌ها بازار هیجان‌انگیزی برای فعالیت است و 6 درصد هم می‌گویند تنها همین سبک زندگی بوده که آن‌ها را به این سمت کشانده است. با این وجود درآمد توسعه‌دهندگان نسبت به سایر مشاغل چندان مناسب نیست؛ 55 درصد از توسعه‌دهندگان ماهانه حداکثر 1000 دلار درآمد داشته در حالی که 4 درصد از آن‌ها بیش از 100 هزار دلار را ماهانه به جیب می‌زنند.

 

طبق این نظرسنجی توسعه‌دهندگان آمریکای شمالی به طور میانگین ماهانه 9400 دلار درآمد داشته درحالی‌که کماکان 49 درصد از آن‌ها درآمدی کمتر از 1000 دلار دارند. وضع درآمد در آسیا و اقیانوسیه بدترین است و 61 درصد از آن‌ها درآمدی کمتر از 100 دلار در ماه داشته و میانگین درآمد نیز 3400 دلار است؛ هرچند که ارزش پول و استانداردهای زندگی نیز در این قاره‌ها با آمریکای شمالی متفاوت است.

 

developer-revenue

 

از نظر نوع اپ‌های در حال توسعه بیش از 41 درصد از توسعه‌دهندگان روی بازی‌های موبایلی تمرکز کرده‌اند. اپلیکیشن‌های مربوط به سرگرمی نیز 23 درصد از توسعه را به خود اختصاص داده و اپ‌های مدیا و رسانه‌ای نیز تنها 9 درصد از توجه را از آن خود کرده‌اند. از آن‌جا که پرداخت‌های درون برنامه‌ای در بازی‌ها بسیار رایج است می‌توان حدس زد که چرا اکثر توسعه‌دهندگان به سوی ساخت بازی‌ها آمده‌اند.

 

از نظر علاقه به پلتفرم‌ها در حال حاضر اندروید با 86 درصد در صدر ایستاده و پس از آن iOS با 57 و ویندوز با 21 درصد در رده‌های بعدی هستند. به نظر می‌رسد مشکل عمده توسعه‌دهندگان کشف اپ‌های آن‌ها توسط کاربران باشد. گفته می‌شود تنها 15 درصد از اپلیکیشن‌ها بیش از یک میلیون بار در جهان دانلود شده‌اند و 37 درصد از آن‌ها حتی کمتر از 10 هزار بار دانلود و نصب شده‌اند.

منبع : فارنت  

سلامت و سبک زندگی:   baneshat.com

 

 

بازدید 1002 بار
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در وب و فناوری اطلاعات

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.